czwartek, 19 lipca 2012

Łatwy sposób na piękne włosy ;)

1.Podczas kąpieli pod prysznicem zanim nałożysz szampon na włosy, rozcieńcz go z wodą np. w kubeczku.Następnie delikatnie nałóż go na włosy . Uwaga ! Chlustając nie rozcieńczony szampon na włosy sprawiasz,że szybciej się one przetłuszczają i wypadają !
2. Po skończonej kąpieli opłukaj je zimną wodą. Komórki znajdujące się na głowie pod wpływem zimna zamykają się , przez co włosy nie wypadają i są gładsze i lśniące.
3.Nigdy po kąpaniu nie czesz włosów i nie wycieraj ich ! Owiń w gruby ręcznik do czasu , aż przestanie z nich kapać woda.
4.Staraj nie stosować się prostownic czy lokówek , twoje włosy są i tak ładne :)
Nie używaj na co dzień suszarki , chyba ,że w razie potrzeby. Jeśli taka będzie susz je w odległości co najmniej 20 cm.
5.Włosy czesz zaczynając od ich zewnętrznej strony , czyli nie tak jak zwykle , tylko rękę włóż jak gdyby pod nie , a dopiero później z wierzchu. Będą one dużo puszystsze.
6.Jeżeli masz grzywkę , to od razu po kąpieli warto spiąć ją spinką , jest wtedy większa szansa ,że będzie dobrze ułożona.
7. Staraj się nie stosować żeli czy pianek.
Warto skorzystać z domowych sposobów .
-sok z cytryny-Po wypłukaniu włosów nałóż sok ( ok. 2 cytryny) na włosy i wystaw je na słońce.
-żółtko z jajek i trochę rumu- Zmieszaj 2 żółtka i kieliszek rumu. Teraz trzeba wmasować połowę papki na wilgotne włosy. Po 5 minutach spłukujemy włosy i znów nakładamy żółtko. Po kilku minutach powtarzamy płukanie.
-teraz przepis na przetłuszczające się włosy : Trzeba ubić pianę z białka i zmieszać z sokiem z cytryny. Następnie przed myciem wsmarowujemy papkę na 10 min. Efekt murowany.
8. Pamiętaj też o regularnym myciu włosów. Każda z nas ma inne włosy . Jedna muje je co 1 tydzień , druga 2 razy w tygodniu. Warto poeksperymentować i sprawdzić co jaki czas trzeba je myć. PAMIĘTAJ ! Nie wolno myć włosów zbyt często np. codziennie. Niszczą się wtedy i jeszcze bardziej przetłuszczają. Pozwól włosom oddychać.

6 komentarzy:

 1. ciekawa i przydatna notka ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. na moje łamiące się końcówki w sam raz

  OdpowiedzUsuń
 3. super blog! :) zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. dzięki za porady :PP skorzystam ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno się przyda . ♥

  OdpowiedzUsuń